Реформа децентралізації: Олексій Чернишов зустрівся з представниками моніторингової місії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та представники моніторингової місії Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи обговорили проміжні результати реалізації реформи децентралізації. Серед ключових питань — необхідність внесення змін до Конституції України, які б закріпили нову модель місцевого самоврядування; обсяг фінансових ресурсів органів місцевого самоврядування; розмежування повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів; механізм консультацій з органами місцевого самоврядування та їх всеукраїнськими асоціаціями у процесі ухвалення законодавчих ініціатив.
«Протягом реалізації реформи в Україні сформовано нову територіальну основу. Це сприяє більш ефективній діяльності органів місцевої влади з високим рівнем інституційної автономії. Територіальним громадам з районного рівня були передані фінансові та майнові ресурси. Місцеві бюджети стали більш незалежними від державного. За роки реформи децентралізації власні доходи на місцях зросли у чотири рази», — підкреслив Олексій Чернишов.
У свою чергу, заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час зустрічі зазначив, що запорукою успіху реформи децентралізації є відкритість процесів та залучення громадськості до її реалізації.
«Формування нового адміністративно-територіального устрою України супроводжувалося громадськими обговореннями. Причому не лише з профільними асоціаціями, а й з представниками усіх тергромад. Успіх реформи спирається саме на відкритість цього процесу, максимальне залучення громадян та експертів до кожного з етапів втілення цих важливих змін у життя», — сказав В’ячеслав Негода.
Зазначимо, Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи є консультативним органом, який представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи. Пріоритетами Конгресу є захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами в цих країнах.
Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов повідомив, що посли країн «Великої сімки» привітали успіх України в об’єднанні тергромад і наголосили, що це є прикладом спроможності реалізовувати реформи.
Довідково. Місія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи здійснює моніторинг виконання Україною Європейської хартії місцевого самоврядування. Це надає можливість вести конструктивний політичний діалог стосовно питань місцевої та регіональної демократії з компетентними органами в кожній з 47 держав-членів та з Комітетом Міністрів Ради Європи.