Інформація по субсидії

Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій. Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

З 01.05.2018 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.

Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати в Управлінні праці та соціального захисту населення за телефоном управління: (041 45) 3 23 54 (Хорошів), у відділі «ЦНАП» Іршанської селищної ради за телефоном 4 22 22  або за телефоном «гарячої лінії» 1545. Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України: mlsp.gov.ua

Перелік документів для призначення субсидії

• спрощена заява;
  • спрощена декларація про доходи і витрати осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
  • договір найму (оренди) житла (за наявності);
  • довідка внутрішньо – переміщеної особи.

субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

1. Загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.
    2. Будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
    3. У складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі – особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (непрацюючі особи).
    4. Будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку,квартиру.
    5. Прострочена понад два місяця заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімуми доходів громадян.

Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, яке набрало чинності 01.05.2018, за рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.

Рішення комісії приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли члени домогосподарства або повнолітні члени сім’ї не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

Для забезпечення об’єктивного, неупередженого і всебічного розгляду комісією справи по суті структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати заявнику подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для прийняття рішення. Заявник має право самостійно подати додаткові документи навіть у разі, коли структурний підрозділ з питань соціального захисту населення не пропонував подати такі документи для розгляду комісією.

ЗАЯВА          ДЕКЛАРАЦІЯ