Герб та Прапор

Відповідно до розпорядження селищного голови від 30.11.2010 року № 197 «Про оголошення конкурсу на кращий герб та прапор смт Іршанськ», взявши до уваги пропозиції робочої комісії з виготовлення герба та прапора смт.Іршанськ, керуючись ст.22 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням Іршанської селищної ради VІ-го скликання від 18.05.2011 року затверджено герб та прапор смт.Іршанськ, як символи територіальної громади.

Опис герба і прапора смт.Іршанськ

Малий Герб смт Іршанськ являє собою геральдичний щит із заокругленою нижньою частиною (згідно рекомендації Українського Геральдичного Товариства), який накладено на декоративний бронзовий картуш, що увінчаний срібною мурованою короною. Міська корона над щитом, за правилами герботворення вказує на статус населеного пункту. Корону срібного кольору «носять» герби селищ та молодих міст. Щит окантований та розділений на три частини золотою смугою:

Верхня частина – червоного кольору: три чорні терикони на одному з яких два схрещені золоті гірськорудні молотки символізують основну галузь промисловості селища – гірничо-видобувну.

Сонце, яке сходить – символ життєвої сили, добробуту, розквіту, щедрості та багатства краю. Ключ – означає мудрість, знання та багатства надр титаном і камінням.
Лапчатий хрест – символізує вічніть життя та духовність нашого народу. Нижня частина розділена на ліву та праву: Ліва частина – зеленого кольору: золоті сосна та ялинка, символізують географічне розташування селища серед Полісських лісів. Права частина – синього кольору: золоті хвилі р.Ірша, символізують походження назви селища; та золоті цифри – 1960 – дата заснування селища. У центрі щита – схематична алмазна фреза, як символ каменеобробної галузі, другої за значенням промисловості селища.

Основні кольори герба – червоний, зелений, синій, золотий та срібний.

– Червоний колір є ознакою любові, мужності та великодушності.

– Зелений колір уособлює життя, молодість та багатство місцевих лісів.

– Синій колір є втіленням чесності, вірності, досконалості й духовності, а також символ чистого неба та води.

– Жовтий колір (золото) означає віру, справедливість, милосердя, цнотливість та багатство.

– Білий колір (срібло) є втіленням чистоти, справедливості, шляхетності.

Великий герб є відображенням гербу, картуш якого перевитий жовто-синьо-жовтою стрічкою з золотим написом «ІРШАНСЬК».

Прапор смт Іршанськ являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, по горизонталі поділене на три рівновеликі смуги:
зверху – зелена, всередині – червона, знизу – синя.

У центрі полотнища вміщено зображення малого герба смт.Іршанськ. Висота герба становить 2/5 висоти полотнища, а ширина герба – 2/9 ширини полотнища прапора. Обидві сторони полотнища ідентичні. Основні кольори герба – червоний, зелений, синій, золотий та срібний.

– Червоний колір є ознакою любові, мужності та великодушності.

– Зелений колір уособлює життя, молодість та багатство місцевих лісів.

Історія селища Іршанськ