Іршанська громада
Коростенський район, Житомирська область

Присвоєння адреси

Фото без опису

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство розвитку громад та територій розпочали створення Єдиного  державного реєстру адрес, Реєстру будівель та  споруд та налагодили для цього програмне забезпечення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Часто жителі громади не можуть отримати державні послуги у сфері нерухомості через низку проблем (наприклад, адреса одного і того ж будинку в різних реєстрах не збігається; або ж адресних даних про будівлю не вистачає; чи взагалі відсутні будь-які дані про адреси у селах та селищі Іршанськ).

На державному рівні створено інтерфейс внесення відомостей про наявні геодані в межах територіальних громад до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Це - необхідний етап заповнення Єдиного державного реєстру адрес та Реєстру будівель і споруд, що передбачено Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» № 2486-X від 29.07.2022 року (далі – Закон).

Наповнювати ці реєстри будуть працівники органів місцевого самоврядування через програмне забезпечення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Створення реєстру в електронному вигляді передбачається на базі наявних офіційних списків адрес, шляхом підтвердження правильних записів в них та зазначення координат будівель.

Із створенням цих реєстрів скоротиться кількість проблем із даними про адреси та будівлі, жителі громади зможуть отримувати державні послуги у сфері нерухомості швидше без витрат часу на збори папірців та довгі перевірки.

 

Роз'яснення щодо процедури присвоєння, зміни, коригування, анулювання адреси об’єкта нерухомого майна

 

Відповідно до постанови КМУ №690 від 7 липня 2021 року «Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам будівництва, об’єктам нерухомого майна», адреса присвоюється, змінюється, коригується, анулюється: об’єктам будівництва, будинкам, будівлям, спорудам, окремим частинам об’єкта, які є самостійними об’єктами права на нерухоме майно (квартира, гаражний бокс, машиномісце, інші житлові та нежитлові приміщення).

 

Адреса не присвоюється:

 • земельним ділянкам;
 • тимчасовим спорудам;
 • будівлям та спорудам, що є приналежністю відповідної будівлі або споруди або їх складовою частиною;
 • іншим об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначений в додатку до Порядку присвоєння адрес об’єктів нерухомого майна.

 

Для присвоєння адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна власник (співвласники) подає заяву наведеної форми до якої додаються наступні документи:

 1. Копія документа, що засвідчує особу заявника: паспорт та РНОКПП - для фізичних осіб, витяг з ЄДР - для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
 2. копія документа, що засвідчує повноваження представника: паспорт та РНОКПП - для фізичних осіб, витяг з ЄДР - для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
 3. копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується (споруджено) об’єкт;
 4. копія документа, що дає право на виконання будівельних робіт, - у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо об’єкта будівництва (Повідомлення про початок виконання будівельних робіт або Дозвіл на виконання будівельних робіт);
 5. копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, - у разі подання заяви про присвоєння адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта (Декларація про готовність об’єкта до експлуатації, або витяг з Державно реєстру прав власності на нерухоме майно).

У разі зміни/коригування адреси для упорядкування нумерації об’єктів нерухомого майна до вищезазначеного переліку документів додатково подаються:

 • копія документа, що підтверджує підставу для зміни/коригування
 • копія документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці

 

Для зміни адреси щодо закінченого будівництвом об’єкта у разі його об’єднання, поділу або виділення частки (крім квартири, житлового або нежитлового приміщення тощо) додатково подаються такі документи:

 • документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна до його об’єднання, поділу або виділення частки;
 • копія договору про поділ спільного майна, договір про виділ у натурі частки із спільного майна або відповідне рішення суду;
 • висновок щодо технічної можливості поділу (об’єднання, виділення частки) об’єкта нерухомого майна;
 • технічний паспорт на новостворений об’єкт нерухомого майна.

 

Присвоєння адреси самочинно збудованим об'єктам (індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 500 м2, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 500 м2) у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, здійснюється за поданням заяви наведеної форми до якої додаються наступні документи:

 • Копія документа, що засвідчує особу заявника: паспорт та РНОКПП - для фізичних осіб, витяг з ЄДР - для юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців;
 • копія документа, що засвідчує повноваження представника: паспорт та РНОКПП - для фізичних осіб, витяг з ЄДР - для юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
 • копія документа, що посвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджено об’єкт;
 • копія документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту (Декларація про готовність об’єкта до експлуатації)
 • копія технічного паспорту.

У разі подання документів представником замовника додатково пред’являється документ, що засвідчує його повноваження.

Отриманий через ЦНАП пакет документів передається до уповноваженого органу на присвоєння, зміну, коригування, анулювання адрес об’єктів будівництва, об’єктів нерухомого майна органу, який в термін визначений чинним законодавством:

АБО приймає рішення про присвоєння, зміну, коригування, анулювання адреси та вносить інформацію про присвоєння адреси до Реєстру будівельної діяльності.

АБО надає (мотивовану) відмову у присвоєнні, зміні, коригуванні, анулюванні адреси.

Адреса вважається присвоєною з дня внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про її присвоєння.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь