ІНФОРМАЦІЯ ПРО ІРШАНСЬКУ ТЕРИТОРІАЛЬНУ ГРОМАДУ

1. Загальна характеристика:

Іршанська ОТГ утворилася 17.11.2015 відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» шляхом об’єднання селищної та 1-ї сільської ради. На даний час територія громади складає 64.22 км², налічує 5 населених пунктів, де проживає 7508 жителів.  Найбільш густонаселеним пунктом в громаді є її адміністративний центр – смт Іршанськ.

В найближчій перспективі до складу громади увійдуть ще 2 сільські ради Коростенського району, тоді площа громади складатиме 248,61 кв. км., а загальна кількість мешканців громади складе 10’356 осіб, у тому числі дітей: дошкільного віку – 512, шкільного віку – 1’089.

Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру складе 2 км., максимальна – 21 км.

Наразі Іршанська територіальна громада (далі – громада) базується на території Хорошівського району Житомирської області.

Громада розташована у центральній частині Житомирської області. До складу громади входить 5 населених пунктів з адмінцентром в смт. Іршанськ.

За віковими категоріями населення громади розподілене наступним чином:

Вікова група

% від загальної кількості населення ОТГ

Старші за 69

Загалом

2. Економічний потенціал громади:

На території громади знаходяться багаті поклади корисних копалин. Мінерально-сировинний комплекс громади зосереджений на 5 родовищах, які розробляються. Товарну структуру промислових підприємств громади складають концентрат ільменітовий та блоки граніту. Видобування та обробка декоративно-облицювального каменю, за наявності попиту на продукцію з нього, віднесено до пріоритетних видів економічної діяльності регіону в цілому. Гірничо-видобувна, збагачувальна та каменеобробна промисловості – основний економічний потенціал, з одного боку, та основна екологічна загроза для громади – з іншого.

На території, яку охоплюватиме громада, зареєстровано 117 суб’єктів господарювання, у тому числі юридичних осіб – 49, фізичних осіб-підприємців – 68.

В промисловості провідною є добувна галузь.

Функціонують 27 промислових підприємства: філія «ІГЗК» АТ «ОГХК», ТОВ «Валки-Ільменіт», ТОВ «Межиріченський ГЗК», ПП «Іван», ТОВ «Стиль», ПП «Рута», СП «Пульсар», ТОВ «Декоративний камінь України», ПП «Діабаз», ТОВ «Віктор+К», ПП «Моноліт», ТОВ «Блок», ПСП фірма «Укргранресурс», ВП ТОВ «НАСА», ПП «ОМТ-Мир», ТОВ «Поліський лабродарит», ПП «Тетяна», ПП «Грант», ТОВ «Добринь». Основними сільськогосподарськими підприємствами, які здійснюють діяльність у галузі рослинництва та тваринництва, є ПП «Вла-Боде» та ФГ «Органік Систем К».

Торгівельні послуги надають 70 торгових точок, в тому числі 57 магазини, 1 АЗС, 5 аптечних кіосків та аптек, 7 закладів громадського харчування.

Основну товарну структуру імпорту складає обладнання.

3. Транспортне сполучення:

На території громади функціонує 11 автобусних маршрутів. Автобусні перевезення є регулярними. Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру складає 65 км. Залізнична станція знаходиться не більше ніж в 11-ти кілометрах по дорозі від адміністративного центру ОТГ.

4. Бюджетна інфраструктура та розрахунковий обсяг бюджету громади:

Об’єкт / установа

(запишіть кількість у кожній клітинці)

Загальна к-сть

К-сть тих, що функціонують / експлуатуються

К-сть тих, що фінансуються ОТГ

Дитячі садки

2

Школи I-III ступенів

2

Приймальні сімейних лікарів

1

Первинні медичні установи (наприклад, фельдшерсько-акушерські пункти, амбулаторії)

3

Центр соціальних послуг

1

Культурні установи (наприклад, бібліотеки, будинки культури, кінотеатри)

7

6

Спортивні споруди (наприклад, стадіони, спортзали, спортивні майданчики, басейни)

9

7

Обсяг доходів загального фонду громади на 2019 рік становить 56611,3 тис.грн., у тому числі:  доходи без урахування трансфертів з державного бюджету (згідно - статті 64 Бюджетного кодексу України) – 36700,0 тис.грн.,  реверсна дотація – відсутня, освітня субвенція – 12895,8 тис.грн., медична субвенція (первинний рівень) – 4908,3 тис.грн.

Прогнозний обсяг видатків загального фонду громади становитиме 56611,3 тис.грн.

Баланс фінансових ресурсів загального фонду: + 4525,8 тис.грн.