Оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій у 2019 році

Дата: 15.05.2019 13:37

Управління соціального захисту населення інформує про початок в Хорошівському районі оздоровчої кампанії 2019 року.

Звертаємо увагу, що оздоровлення дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, відбувається  влітку (з травня по серпень) в закладах оздоровлення та відпочинку Житомирської області безоплатно.  З лютого протягом року діти пільгових категорій мають можливість відпочити у ДПУ «Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ) та ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м. Одеса). Путівки надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яку вносять батьки відповідно до пільгової категорії дитини.

Управління забезпечує оздоровлення дітей пільгових категорій відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», зокрема:

дітей-сиріт;

дітей, позбавлених батьківського піклування;

дітей з інвалідністю, здатних до самообслуговування;

дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; внаслідок Чорнобильської катастрофи;

дітей із багатодітних сімей;

дітей із малозабезпечених сімей;

дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;

дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій;

дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції;

дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи;

дітей, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення; рідних дітей батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

дітей, взятих на облік службами у справах дітей як таких, що перебувають у складних життєвих обставинах;

дітей, які перебувають на диспансерному обліку;

талановитих та обдарованих дітей - переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій;

дітей - учасників дитячих творчих колективів і спортивних команд.

Вікова категорія дітей - від 7 до 17 років включно.

Основні умови: відсутність протипоказань за станом здоров’я, наявність карти щеплень, форма первинної облікової документації № 079/о «Медична довідка на дитину, яка від'їжджає в дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», оформлена належним чином за три дні до початку оздоровчої зміни. За рахунок бюджетних коштів дитина має право на забезпечення путівкою до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку один раз на рік за умови, що пільгова путівка за бюджетні кошти не надавалась їй у поточному році іншими уповноваженими установами.

Подавати заяви до управління соціального захисту населення на оздоровлення та відпочинок дітей можуть батьки або особи, які їх замінюють. Для забезпечення дитини путівкою необхідно надати документ, який посвідчує особу дитини (свідоцтво про народження або паспорт громадянина України), а також документи, які підтверджують належність дитини до пільгової категорії. Всі документи подаються державною (українською) мовою.

За більш детальною інформацією щодо умов та переліку необхідних документів для отримання пільгових путівок на оздоровлення та відпочинок дітей батькам та особам, що їх заміщують, необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за адресою: смт Хорошів, вул. Соборнаорошівтно.по серпень, 1, або за телефоном (04145) 32354.