Правила безпечної поведінки на воді та біля води

Дата: 11.06.2019 15:05

Канікули, сонце, пляж!

Фото без описуЛіто – час для безтурботного відпочинку на природі. Багато людей рятується від спеки на різних водоймищах, не завжди обстежених і обладнаних як слід. На жаль, не всі наші співгромадяни добре уявляють, що вода – не лише порятунок від пекучого сонця, але й небезпечне для людини середовище, де через невміле поводження можна втратити найдорожче – життя. Відпочинок на воді вимагає від нас обережності.

Відділ у справах дітей та соціального захисту населення Іршанської селищної ради нагадує про основні правила безпечної поведінки на воді та біля водойм.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки.    Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення  правил поведінки на воді дітям.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

• діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
  • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

При дотримуванні хоча б цих простих правил відпочинок принесе вам задоволення, а купання і вода зміцнять здоров’я.Фото без опису

Крім цього, кожен з нас повинен володіти прийомами саморятування на воді  та мати уявлення, як допомогти людині, яка потрапила у біду. Такі знання, підкріплені рішучими діями, можуть зберегти не одне людське життя. Практика свідчить, що чим раніше надана допомога, тим більше можливостей для повернення потерпілого до життя. Основне правило при рятуванні потопаючого – діяти виважено, спокійно, швидко. Якщо ви побачили, що людина тоне, то, перш за все, необхідно звернути на це увагу людей, які знаходяться поблизу. За можливості треба спробувати повідомити потопаючому, що його помітили  і допоможуть. Це підбадьорить його і надасть нових сил. При наданні допомоги людині, яка не має сил пливти, треба підпливти до неї, підбадьорити і переконати в необхідності виконувати ваші поради. До потопаючого треба підпливати тільки ззаду і, схопивши його за волосся, шию або попідруки, перевернути обличчям угору так, щоб воно весь час було над водою. У такому положенні потерпілого слід доставити до берега. Допомогу потерпілому необхідно надавати до прибуття медпрацівників, навіть якщо надії на успіх вже немає.

Отже, радимо дотримуватись елементарних правил безпечної поведінки на воді, і  бажаємо всім гарного і безтурботного літнього відпочинку!