День української мови та  писемності

Дата: 18.11.2019 09:52

Дата Дня української мови та  писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

«Нестор Літописець – творець української писемності та мови» - саме такій темі був присвячений урок-зустріч працівників бібліотеки  з учнями 11-А класу Іршанського НВК,  їх класним керівником Анічкіною О. І. та вчителем української мови і літератури Шулятицькою Л. С.

Цікавий факт про літописця: у 80-х роках судмедексперти провели дослідження мощ святого і склали його ймовірний портрет, звідти ми і дізнались, як він насправді виглядав.

А ще, українську мову за останні 4 століття намагались вбити аж 134 рази! Не вірите? Детальніше про безсмертну солов’їну можете прочитати за посиланням: http://vsviti.com.ua/interesting/society/70620

Іршанська бібліотека завжди відкрита для вас і з нетерпінням чекає кожного читача! В світі багато цікавого!!!

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)