15 лютого - День вшанування учасніків бойових дій на території інших держав
Найгостріший спосіб або спроба вирішення виникаючих протиріч між державами у поглядах, інтересах або цілях може викликати конфлікт. І добре, коли цей конфлікт можна вирішити мирним, дипломатичним шляхом. Коли це перестає бути можливим, більш того, ситуація стає вкрай загрозливою для обох сторін, виникає необхідність силового рішення проблеми.
У кожної держави є своя армія, яка переважно використовується для захисту цього суспільства від небажаних загроз, які можуть бути причиною важкої або невиправної шкоди державності або її народу. Але як бути, коли держава, з тих чи інших причин, обмежена в силах і засобах, а конфліктна ситуація розпалюється з загрозливою силою? Саме тоді держави іноді вдаються до допомоги своїх небайдужих сусідів, товаришів або відвертих друзів.
Тих, хто на практиці реалізує цю допомогу, називають воїнами-інтернаціоналістами. Вони з честю і доблестю, без перебільшення - героїчно, стають в самий центр виниклої гарячої точки і гідно намагаються утримати або погасити конфліктну ситуацію, яку на даний момент вирішити по іншому немає ніякої можливості. У сучасному світі це - звичайна практика.
Так було і в часи Радянського Союзу, який брав участь у багатьох військових конфліктах. Одним з останніх був конфлікт в Афганістані. Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Участь держави в цьому військовому конфлікті коштувала життя більше чотирнадцяти тисяч солдатів і офіцерів, здоров’я десятків тисяч військових. Будь-яка війна ламає життя безлічі людей. Це - жорстока правда.
В Україні, поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні відзначають День вшанування учасніків бойових дій на території інших держав, який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і щорічно відзначається 15-го лютого.
Важливо, що, зберігаючи бойове братерство, ветерани передають досвід молодим воїнам Збройних Сил України та підтримують матерів, вдів і дітей полеглих побратимів.
Сьогодні багато з них приймають дієву участь в бойових операціях на Південному Сході України, захищаючи рідну землю від Російського агресора, сепаратистів та найманців-бойовиків.
Напередодні вшанування Дня пам'яті воїнів-інтернаціоналістів висловлюємо шану й подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, доблесть, вірність присязі і честі.
Зичимо всім міцного здоров'я, миру, щастя й добра.
Анатолій Рак
і колектив Іршанської селищної ради
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)