Як стати фермером: покрокові інструкції та поради
Щоб зареєструвати власне фермерське господарство необхідно:
Крок 1.
Знайти земельну ділянку, на якій буде вести діяльність фермерське господарство. Закон України «Про фермерське господарство» гарантує право на створення фермерського господарства кожному дієздатному громадянину України, який має 18 років та відповідну кваліфікацію, тобто навички, вміння, щоб працювати на землі.
Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до Головного управління Держземагентства у області. Для отримання земельної ділянки із земель комунальної власності – до місцевої ради.
Крок 2.
Подати особисто державному реєстратору (за місцем проживання засновника або за місцем знаходження земельної ділянки) наступний пакет документів:
- реєстраційну картку для проведення державної реєстрації юридичної особи;
- оригінал рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи;
- два примірники установчих документів;
- документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи;
- копію Державного акту на право приватної власності засновника на землю або копію Державного акта на право постійного користування землею засновником, або нотаріально засвідчену копію договору про право користування землею засновником, зокрема на умовах оренди.
Якщо у фермерського господарства один засновник, то державному реєстратору також необхідно пред'явити паспорт.
Крок 3.
Зареєструватися у податковій службі.
Крок 4.
Зареєструватися в органах статистики і отримання ЄДРПОУ.
Крок 5.
Виготовити печатку.
Крок 6.
Відкрити рахунок у банку.
Створення сімейних фермерських господарств
без статусу юридичної особи
Сімейні фермерські господарства без статусу юридичної особи створюються і функціонують відповідно до Закону України «Про фермерське господарство».
Право на створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство.
Фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується на основі діяльності фізичної особи-підприємця і має статус сімейного фермерського господарства за умови використання праці членів такого господарства, якими є виключно фізична-особа підприємець та члени її сім’ї (ст. 3 Сімейного кодексу України).
Державна реєстрація сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи здійснюється у порядку, передбаченому для державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності і проводиться у відповідності до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».
Сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи вважається створеним і набуває прав з дня його державної реєстрації.
Для того, щоб зареєструвати сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи необхідно виконати ряд послідовних кроків.
Буклет Хто може створити сімейне фермерське господарство (без статусу юридичної особи)
Фінансова підтримка фермерським господарствам
Переваги виробництва органічної продукції
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)