Коронавірус: про що маємо пам'ятати і знати.

Дата: 25.02.2020 16:54

Коронавірус: про що маємо пам'ятати і знати.

Як зменшити ризики захворіти:гальні ромендаії:

• Часто і ретельно мийте руки водою і милом. МОЗ радить мити руки протягом щонайменше 20 секунд.
  • Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується найбільше бруду). За першої ж нагоди помийте руки милом і водою.
  • Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.
  • Уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

• Залишайтеся вдома, якщо захворіли.
  • Уникайте тісного контакту з іншими людьми.
  • Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки.
  • Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.
  • Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем.
  • Використовуйте захисну маску обов’язково якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також коли перебуваєте у місцях великого скупчення людей задля додаткового захисту. http://bit.ly/37XAfrh

Як використовувати маску правильно:

• Вона має покривати ніс і рот та щільно прилягати, без відступів по краях.
  • Заміняйте маску, щойно вона стала вологою.
  • Не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
  • Заміняйте маску кожні чотири години та не використовуйте маску повторно.

Алгоритм дій у разі підозри на COVID-19 для лікарів, епідеміологів та лабораторних фахівців тут: http://bit.ly/2HS8N3p

Пам’ятайте, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію — переважно це гарячка, кашель, труднощі з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційного періоду. Вірус може спричинити запалення обох легень.

Поширте цю інформацію та пам’ятайте, що інформаційна гігієна, критичне мислення і здоровий глузд роблять вагомий внесок у зменшення поширеності небезпечних хвороб!

Бережіть себе і будьте здорові!

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)