Рекомендації щодо поводження з побутовими відходами під час карантину
Показник утворення відходів в Україні становить в середньому 250-300 кілограмів на людину за рік. Торік утворилось майже 53 млн м² побутових відходів, або понад 10 млн тонн, які були захоронені на шести тисячах сміттєзвалищ і полігонів.
Мінрегіон підготував рекомендації щодо поводження з побутовими відходами під час карантину, які передбачають три ключові позиції – зменшення кількості сміття, повторне використання сміття та роздільний збір сміття.
Перший пріоритет – запобігання утворенню сміття. Наприклад, не використовувати одноразовий посуд, замість пластикових пакетів брати сумки багаторазового використання, сипучі товари можна брати у власну багаторазову тару, а не пакети тощо. Крім того, рекомендується ущільнювати, стискати та спресовувати сміття у відрі чи пакеті.
Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення. Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність.
Третій пріоритет – це роздільний збір сміття. Розділивши відходи на декілька фракцій можна в декілька разів зменшити об’єм сміття, яке необхідно вивозити на утилізацію. Наприклад, збираючи окремо скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металолом та дерево, ми отримаємо вторинну сировину і мінімум відходів для вивезення.
Іршанська селищна рада закликає мешканців громади спробувати менше продукувати сміття, а наявне сортувати. Це допоможе зменшити кількість сміття та навантаження на полігон відходів комунального підприємства у цей непростий період.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)