Відзначаємо День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом.
Гасло цих дат: “1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). В ній взяли участь 80 % людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 року із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945-го беззастережною капітуляцією Японії. Та війна стала можливою через змову двох тоталітарних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна: 4 млн загиблих воїнів, понад 5 млн жертв серед мирного населення України, десятки тисяч сиріт, мільйони без домівок та з понівеченими долями.
І це свято - як ніколи - актуальне для сучасної України. І саме ці дати підкреслюють головну цінність – людське життя. А шляхетність вчинків не залежить від громадянства та національності. Підтвердження цьому – наше буремне сьогодення. Ми захоплюємося стійкістю та мужністю героїв, які боронять цілісність нашої країни від ворога на східному кордоні; як і 75 років тому, вони захищають рідну землю, боронять наше право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію, проти імперських амбіцій агресивного сусіда.
Слова безмежної вдячності і шани висловлюємо сьогодні вам, дорогі ветерани та тим, кого торкнулась та війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через міста і села. Війна - це не лише танки, гармати і видовищні бої, війна - це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками! Ми горді тим, що ми є вашими нащадками і раді, що ви є нашими сучасниками.
Ми пам’ятаємо і пишаємося своїми рідними, які билися у боях, здобували перемогу в тилу і відроджували Україну в тяжкі повоєнні роки.
Бажаємо вам міцного здоров’я, добра і достатку. Віримо, що Україна буде обов’язково святкувати перемогу та цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.
Зі святом!!! Пам’ятаємо, щоб ніколи знову!!!
Анатолій РАК
та колектив Іршанської селищної ради
У відеороліку використані
фотоматеріали Василя Стоцького та Олександра Голяченка,
Виконавець пісні - Володимир Кайдалов,
Монтаж Алли Моісеєнко
https://youtu.be/LimF5XExph0