Сьогодні - Міжнародний день захисту дітей

Дата: 01.06.2020 08:21

День захисту дітей, який припадає на перший день літа, напевне, асоціювався у дітей різних поколінь з початком визволення від шкільної рутини, початком довгоочікуваних літніх канікул, очікуванням нових вражень.

Маємо надію, що цьогорічні карантинні обмеження, які внесли корективи у всі сфери життя кожної людини, а найбільше – в життя  дітей, не зіпсують свята дитинства. І попереду їх чекає незабутній літній відпочинок, сповнений яскравих емоцій та незабутніх вражень.

Дитинство – це окреме маленьке життя, згадку про яке людина проносить скрізь решту дорослого життя. І саме від нас, дорослих, залежить, яку історію ми з вами створимо для наших дітей.

Сподіваємось і віримо, що дитячі спогади всіх дітей на світі будуть приємними і радісними, і  повертатись до цих спогадів вони будуть і у найщасливіші періоди свого дорослого життя, і у скрутні моменти, щоб посмішка з’явилась на їх обличчі, а бажання повернутись в рідний дім до батьків перемогло всі перепони, відстані та життєві обставини.

Історія свята

1 червня – одне з міжнародних свят, яке має чималу історію. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно, також 1 червня.

Цікаві факти

Як правило, у XVII столітті всі діти до семи років носили сукні.

Зараз, наприклад, в Японії дуже дбайливо ставляться до виховання дітей. У японських школах відсутні батьківські збори. Там, при спілкуванні з дітьми не прийнято використовувати погані слова.

У Великобританії робити чужим дітям зауваження суворо заборонено.

З трьох років починається школа у бельгійських дітей.

У Швеції законодавчо забороняється використовувати дітей для реклами молодше 12 років.

Відомо, що трирічна дитина може створити шум, який сильніше одночасного голосу двохсот дорослих людей.

Більше 900 питань щодня задають чотирирічні діти. Вони вже здатні вимовляти до цього віку близько 12 000 слів.

enlightenedІ увага, на Сейшельських островах заходи до дня захисту дітей офіційно тривають цілий місяць!

Тож ще раз вітаємо всіх з Днем захисту дітей! Любіть, поважайте і захищайте такий тендітний і прекрасний світ дитинства!

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)