ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Пам'ятка населенню в період весняного паводку

Дата: 17.02.2021 10:34

Фото без описуІршанська селищна рада повідомляє, що у зв'язку із складною гідрометеорологічною ситуацією, яка склалася внаслідок значних опадів у вигляді снігу, очікується значне підвищення рівня води у басейні річки Ірша та її притокам (р. Рихта) у період весняного підвищення температури. За повідомленням філії "Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат", на балансі якої знаходиться гідротехнічна споруда Гребля №1, розташована у смт Нова-Борова, для пропуску паводкових вод буде проводитися скидання надлишкової кількості води, що буде накопичуватися у сховищі під час весняного паводку. Це може призвести до підтоплення домогосподарств, які знаходяться в зоні можливого розливу річки Ірша.

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ!

Якщо ваш будинок або споруда потрапляє в зону можливого підтоплення, рекомендується прийняти попереджувальні заходи:

- створити ущільнення в притворах дверей і вікнах підвальних, цокольних і перших поверхів;

- очистити від сміття водоскидні канави в районі будинку або споруди;

- закрити вентиляційні отвори в підвальних приміщеннях з метою попередження вступу зовнішніх поверхневих вод;

- звільнити підвали від майна і продовольства;

- заготовити мостики, дошки і опори до них для облаштування проходів до будинку і надвірних будівель на підтоплених ділянках;

- заздалегідь скласти перелік документів, особистих речей і майна, необхідних у разі евакуації, близько 30-ти найменувань;

- укласти необхідні речі в тривожну валізу.

Дії в разі загрози виникнення паводку, повені:

- уважно слухайте інформацію та повідомлення про надзвичайну ситуацію та інструкцію про порядок дій;

- зберігайте спокій, попередьте оточуючих, надайте необхідну допомогу інвалідам;

- підготуйте документи, одяг, найнеобхідніші речі, запас продуктів харчування і медикаменти на декілька днів. Складіть усе до валізи і зберігайте у водонепроникному пакеті;

- від’єднайте всі електричні прилади від електромережі і вимкніть газ;

- перенесіть найбільш коштовні речі і продукти харчування на верхні поверхи або покладіть на верхні полиці.

Якщо ви не справляєтесь власними силами при значних об’ємах води у підтоплених приміщеннях, необхідно звернутись про проведення робіт по відкачуванню води до місцевого підрозділу Державної служби з надзвичайних ситуацій України за телефоном 101.

Найбільшу небезпеку весняний паводок представляє для дітей. Залишаючись без нагляду батьків і інших дорослих осіб, не знаючи заходів безпеки, так як почуття небезпеки у дитини слабкіше цікавості, діти грають на крутому березі, а іноді катаються на крижинах водойми. Така безпечність часом закінчується трагічно. Навесні потрібно посилити контроль за місцями ігор дітей.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)