Великодня писанка

Дата: 30.04.2021 16:19

Фото без опису  В сучасному світі писанка виконує святу місію – збереження, примноження та передачі наступним поколінням перлин української національної культури. Саме з такою метою 28 квітня 2021 року, напередодні Великодніх свят, в Іршанському Центрі естетичного виховання відбувся майстер-клас з писанкарства. «Ось уже Великдень зовсім недалечко. Сіли ми писати писанку з яєчка». З чистими помислами, з гарним думками, в радісному передсвятковому настрої діти і дорослі розписували писанки під час майстер-класу керівника гуртка «Декоративно-прикладне мистецтво» Іршанського Центру естетичного виховання  Лідії  Шульги. Всі учасники заходу отримали незабутній досвід писанкарства, що передається з покоління в покоління і має сакральний зміст. Лідія Шульга розповіла присутнім що символізує писанка для українського народу, поділилася інформацією про історію, кольори, орнаменти, традиції розпису,  учасники дізналися про символи та їх значення,  а вже потім кожен почав створювати свою   історію, вкладаючи  їх  писачком і воском на поверхню писанки.  Було приємно спостерігати на обличчях вихованців зацікавленість, бажання творити та віру до українських традицій. Кожен учасник майстер-класу по завершенню тримав у своїх руках власне творіння – писанку-оберіг і щиро вірив, що вона принесе родині щастя, чистоту почуттів, здоров'я і добробут. Всі новостворені писанки стали експонатами виставки до Великодня, що почала експонуватися у фойє Іршанського Центру естетичного виховання, де були представлені роботи вихованців гуртків під керівництвом  Стефури Михайла, Наталії Жуковець та Лідії Шульги.