День Конституції України

Дата: 28.06.2021 15:10

День Конституції України є одним із найважливіших свят нашої держави. У 2021 році відзначається 25 річниця прийняття головного документа країни.

День Конституції України має фіксовану дату і щорічно відзначається 28 червня.

Найважливіший закон України був прийнятий в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Сталося це на п'ятий рік після проголошення незалежності нашої держави. Майже добу депутати не виходили із сесійної зали. Через 23 години безперервних дебатів 315 народних обранців проголосували за прийняття Основного закону України.

Ухвалення Конституції України закріпило правові основи незалежної держави, її територіальну цілісність і суверенітет. Даний закон сприяв подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Після прийняття закону про Конституцію в сесійну залу парламенту був урочисто внесений синьо-жовтий державний прапор і вперше прозвучав національний гімн України.

Шановні мешканці громади ! Цей день є визначним та визначальним для нашої держави, адже Конституцією було закріплено наші демократичні цінності та ідеали рівності. Наш основний закон є путівником на шляху розвитку нашої країни і нашого суспільства. Бажаємо всім нам поваги до інститутів  державності, гордості за нашу історію і гідності завжди слідувати принципам рівності та верховенства права. Зі святом!