«Біда в сім’ю вривається зненацька»

Дата: 17.08.2021 15:10

На жаль, сумно констатувати факти коли в сім’ю зненацька вривається біда, коли ми її не очікуємо і якої могло б не бути.  Через нещасні випадки, які  трапляються з працівниками при виконанні своїх службових(трудових) обов’язків не тільки втрачаються години праці для підприємства, але й здоров’я самих працівників, інколи й життя. Як не прикро, але причини настання травматизму на виробництві повторюються з року в рік.

За сім місяців 2021 року до Хорошівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду ССУ у Житомирській області від страхувальників надійшло  три повідомлення про настання  нещасного випадку,  а саме:

- філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» АТ «ОГХК», (смертельний) з  потерпілим Н ;

- КЗ  «Центр культури і дозвілля» Пулинської селищної ради, ( тимчасова втрата працездатності)   з потерпілою Н.;

-  ТОВ  «Межиріченський ГЗК»,  ( тимчасова втрата працездатності) з потерпілим Н.

Безвідповідальність посадових осіб, власна необережність виконавців робіт призводить до  тяжких наслідків – здебільшого до втрати працездатності, а можливо й життя.

Знизити травматизм на виробництві можна завдяки проведенню відповідних профілактичних заходів, медичних оглядів працівників певних категорій, інструктажів з питань охорони праці, підвищенню рівня технологій та контролю виробничих процесів, особистої відповідальності інженерно-технічних працівників та виконавців робіт.

Підвищуючи рівень промислової безпеки шляхом економічного стимулювання, необхідно створювати  працівникам належні і безпечні умови праці «Державна політика в галузі охорони праці базується на принципах: пріоритету життя і здоров’я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних , безпечних і здорових умов праці; …» (ст.4 Закону України  «Про охорону праці»). Умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам законодавства (ст. 6 Закону України «Про охорону праці).

Хорошівське відділення УВД ФСС України

у Житомирській області