Україна вже отримала 23 172 796 доз різних вакцин проти COVID-19, – МОЗ

Дата: 28.09.2021 16:27

В Україні триває 5-й етап вакцинації. Це означає, що всі охочі віком від 18 років можуть щепитись від COVID-19.

Наразі доступні таки вакцини від COVID-19:

AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією, схвалена ВООЗ. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. В Україні щеплення цією вакциною розпочалося 24 лютого 2021 р., 19 травня почалося щеплення 2-ю дозою.

CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайською фармацевтичною фірмою, схвалена ВООЗ. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. В Україні щеплення цією вакциною розпочалося 14 квітня, 2021 р., щеплення 2-ю дозою почалося в перших числах травня.

Comirnaty/PfizerBioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією та американським фармконцерном. Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. В Україні щеплення цією вакциною розпочалося 18 квітня 2021 р., другою дозою – на початку травня.

Moderna (mRNA-1273) — це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США, схвалена ВООЗ. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. В Україні щеплення цією вакциною розпочалося 20 липня 2021 року.

Вакцини від COVID-19 Україна отримує трьома шляхами:

? через прямі закупівлі у компаній виробників коштом державного бюджету.

? через глобальну ініціативу з рівномірного розподілу вакцин COVAX.

? як гуманітарну допомогу.

Україна отримала:

CoronaVac/Sinovac Biotech: 10233316 – Держзакупівлі; 159600 – COVAX.

AstraZeneca (VaxzevriaCovishieldSKBio): 500000 – Держзакупівлі; 1072800 – COVAX; 3366400 – гуманітарна допомога.

Comirnaty/PfizerBioNTech: 4 587 570 – Держзакупівлі; 1253070 – COVAX.

Moderna (mRNA-1273): 2000000 – COVAX.