#Безбар’єрність: Наталія Остапченко долучилася до обговорення результатів реалізації нацстратегії

Дата: 28.10.2021 15:56

Фото без опису27 жовтня, перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко взяла участь в онлайн-засіданні Ради безбар’єрності щодо реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (Нацстратегія). Засідання провів Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Від Житомирської ОДА до заходу також долучилися Представниця урядового Уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в облдержадміністрації Неля Ковалюк та представники структурних підрозділів.

На порядок денний засідання було винесено такі питання:

• результати виконання за ІІІ квартал 2021 року Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії;
  • стан реалізації ключових ініціатив (флагманських проєктів) міністерств, визначених Планом заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії;
  • про забезпечення рівного доступу до державної служби осіб з інвалідністю;
  • комунікаційна стратегія реалізації Нацстратегії безбар’єрності;
  • презентація проєкту Першої леді Олени Зеленської «Довідник безбар’єрності» та інші.

Нагадаємо, що План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2021 року № 883-р.

До Плану заходів увійшли понад 250 проєктів. Зокрема йдеться про такі напрями, як фізична доступність громадських будівель, доступність шкільної освіти, створення стандартів інфраструктурної безбар’єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічна безбар’єрність тощо.

У вересні цього року Перша леді України Олена Зеленська презентувала електронну версію «Довідника безбар’єрності», над яким працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, українські та міжнародні експерти. Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.

26 жовтня перша заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко провела селекторну онлайн-нараду з представниками РДА та територіальних громад області щодо результатів проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю.