На Житомирщині затверджено план заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору
Відповідне розпорядження підписав голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко. План передбачає низку заходів на 2021-2022 роки, зокрема усунення перепон у різних сферах життя, а також посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців.
Дана Національна стратегія реалізовується відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» зі створення до 2030 року безбар’єрного простору в Україні.
Національна стратегія – це перший в Україні комплексний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя та для всіх суспільних груп, зокрема людей з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, батьків маленьких дітей та дітей з інвалідністю.
За словами першої леді, йдеться не лише про доступність інфраструктури міст і громад. Нацстратегія також включає заходи із залучення та підтримки для всіх українців, які відчувають бар’єри в освіті, працевлаштуванні, отриманні послуг.
Крім того, «Довідник безбар’єрності», який у вересні презентувала Олена Зеленська, у доступній формі пояснює, чому не можна обмежуватися пандусами, якщо хочемо жити у безбар’єрному світі, а також, чому мова спілкування дуже важлива.
Детальніше з «Довідником безбар’єрності» можна ознайомитися за посиланням https://bf.in.ua/.
Із Обласним планом дій на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який діє на Житомирщині, можна ознайомитися ТУТ.