27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Дата: 27.01.2022 14:00
Кількість переглядів: 2011

Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар,
Вбивали всіх!.. старого і малого,
мало хто життя порятував

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня.

Починаючи з середини ХХ ст. слово «Голокост» стало загальновживаним по відношенню до хвилі терору проти єврейського населення, розпочатого Гітлером, та винищення нацистами під час Другої Світової війни євреїв та інших народів Європи. Ми вчимося на помилках минулого та кожен з нас робить усе можливе задля того, щоб трагедія Голокосту не повторилася в майбутньому. Український народ рішуче засуджує будь-які прояви нетерпимості за національною чи релігійною ознакою і приділяє значну увагу питанням толерантності та взаємоповаги.

Не буває трагедії великої чи малої, не буває трагедії своєї і чужої… Трагедія, яка стається у масштабах цілого народу, це трагедія, яка не має виміру, яка кличе до пам’яті та свідомості кожної людини. Про Голокост потрібно говорити, це запорука того, що пам’ять про цей страшний злочин буде збережено не тільки як частина історії, а як урок та попередження для наступних поколінь.