Хімічна атака: як врятуватись та врятувати тварин від впливу фосфорної бомби

Дата: 01.04.2022 14:59

Не так давно ворог використав заборонену Женевською конвенцією фосфорну бомбу в Попасній Луганської області. Сподіваємося, що це було вперше та востаннє, але – обізнаний, значить озброєний.

Перш за все потрібно визначити, що вибухнув саме фосфорний снаряд. Вибух такої бомби супроводжується яскравим світлом, іскрами, що розлітаються під час вибуху, їдким білим димом. Зазвичай пожежі, які бувають дуже значними, напрочуд важко ліквідувати.

Сам фосфор горить під час взаємодії з киснем, отже гасити його потрібно великою кількістю води або мокрим піском. Якщо частини фосфору потрапили на шкіру, шерсть – нейтралізувати водою, вологою тканиною тощо. Від диму може допомогти протигаз, респіратор; у випадку тварин – мокра тканина, яка не заважатиме диханню. Після надання першої допомоги, тварину необхідно показати ветеринару для подальшого огляду.

Сподіваємося, ця інформація нікому не згодиться, але не поділитися нею не могли. Бережіть себе і своїх хвостатих друзів! Все буде Україна!