Проведення посівної кампанії в Іршанській територіальній громаді!

Дата: 28.04.2022 09:50

На території Іршанської територіальної громади здійснюють свою господарську діяльність 6 підприємств, які працюють в аграрному секторі економіки.

В посівну кампанію 2022 включились  всі підприємства громади. На даний момент в громаді відсутні господарства, які не планують проводити посівну кампанію ярих культур цього року.

Також аграріям громади рекомендовано орієнтуватись при посіві сільськогосподарських культур не на експорт, а на внутрішній ринок, зокрема на збільшення площ під гречкою, пшеницею, горохом, ячменем, адже ці культури простіші у догляді та важливіші для харчування, ніж кукурудза та соняшник.

Опрацьовано потребу в пально-мастильних матеріалах для підприємств які не забезпечені пальним для проведення посівних робіт, а також  питання щодо забезпечення посівним матеріалом малих фермерських господарств та агроформувань. Постійно доводиться до сільськогосподарських підприємств актуальна інформація щодо наявності в операторів-постачальників нашого регіону мінеральних добрив, засобів захисту рослин та насіння.

Більшість агроформувань орієнтується при посіві на власні запаси насіння, або на наявність насіннєвого матеріалу у компаній постачальників.

Погодні умови нинішнього року дозволили дещо раніше від середньо багаторічних строків проводити посів ранніх ярих зернових культур по громаді.

Станом на 25 квітня 2022 року по Іршанській громаді вже посіяно 500 га ранніх зернових, ярої пшениці – 300 га та 200 га ячменю. З технічних культур посіяно 50 га ріпаку.

Разом з тим, в господарствах готуються площі на майже 1200 га під посів пізніх культур, зокрема соняшника та гречки.

Звертаємося до мешканців нашої громади включитися до проєкту «Сади Перемоги», https://sadyperemohy.org/.

Відділ містобудування, архітектури, економіки та агропромислового розвитку