21 травня Україна відзначає День Європи

Дата: 21.05.2022 08:01

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи». Цьогоріч День Європи в Україні особливий – ми зустрічаємо його в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. Головною метою відзначення цього дня в Україні є:

• формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
  • ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
  • популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
  • залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС;
  • поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

З перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну багато країн ЄС долучилися до надання  всебічної підтримки та допомоги нашій державі. Ми вдячні сьогодні країнам Європи за підтримку яка робить нас сильнішими. Ми обов'язково переможемо! З Днем Європи! Україна – це Європа!

В рамках відзначення Дня Європи запрошуємо усіх бажаючих долучитися до флешмобу у соціальній мережі Фейсбук #TogetherEuropeanUnion , ініційованим Управлінням культури та туризму Житомирської ОДА. Мета флешмобу – подяка країнам Європи, європейцям за підтримку, допомогу, розуміння, сприяння Україні та українцям.