22 червня — День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні під час Другої світової війни.

Дата: 22.06.2022 09:06

Війна — історія про відсутність жодних правил та принципів. Попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та тісну військово-економічну взаємодію між Німеччиною та СРСР, 22 червня 1941 року нациська Німеччина зухвало нападає на радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Протягом наступних 4 років жорстокого протистояння, Україна зазнає чи не найбільших втрат. За різними оцінками, в нашій країні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни перетворилося понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл. 22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни. Це день початку війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Через вісім десятиліть росія, яка вважає себе спадкоємицею СРСР і зусиллями пропаганди намагається привласнити” перемогу у Другій світовій, знову принесла в Європу повномасштабну криваву війну. І після нападу на Україну в 2014 році, і особливо з початком вторгнення в лютому 2022-го рф фактично повторює на українській землі найстрашніші злочини нацистської Німеччини.