Хімічна і ядерна загроза. Які ризики та що робити у такому випадку

Дата: 29.06.2022 14:37

З початку російського вторгнення іноземні ЗМІ, посилаючись на дані розвідки, неодноразово повідомляли про ймовірність хімічної атаки зі сторони Росії. Важливо, що реальність такої загрози підтверджували і Президент України Володимир Зеленський, і Центр протидії дезінформації при РНБО.

НЕБЕЗПЕКА ХІМІЧНОЇ ЗБРОЇ

Сирени і переривчасті гудки підприємств – це сигнал “Увага всім”. Варто негайно ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі або телевізор і слухати інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

У випадку застосування ворогом хімічної зброї, якщо у людей немає засобів захисту органів дихання та шкіри – необхідно сховатись у будь-якому замкнутому  приміщенні та загерметизувати його підручними матеріалами:

• проточно-витяжну вентиляцію заклеїти скетчем,
  • зачинити вікна,
  • під вхідними або міжкімнатними дверима покласти тканину, краще змочену водою, у щілини.

Мета цих заходів – запобігти потраплянню отруєного зовнішнього повітря до приміщення.

Фото з інтернету

Більшість небезпечних, бойових отруйних речовин  –  не стійкі на місцевості.  Це означає, що вони будуть стояти у повітрі від декількох годин до доби. Залежно від метеоумов –  температури, швидкості руху та вертикальної стійкості повітря.

Цей час необхідно пересидіти у загерметизованому приміщенні і очікувати інформацію по засобах звязку від органів місцевої влади.  За цей час фахівці визначать тип небезпечної хімічної зброї, за допомогою відповідних приладів контролю та здійснять прогноз хімічної обстановки.

Після – буде інформація про термін стійкості застосованих речовин та по можливості буде проведена деконтамінація зараженої місцевості (нейтралізація за допомогою розчину).

Рекомендації від РНБО. Їх можна переглянути ТУТ.

Рекомендації від Державної служби України з надзвичайних ситуацій – ТУТ.

НЕБЕЗПЕКА ЯДЕРНОЇ ЗАГРОЗИ

Основні фактори ураження ядерної зброї:

• світлове випромінювання,
  • вибухова хвиля,
  • радіоактивне забруднення місцевості,
  • проникаюча радіація,
  • електромагнітний імпульс.

Ударна хвиля призведе до значного або повного руйнування будівель та споруд у епіцентрі вибуху.

Електромагнітний імпульс – виводить з ладу всі  електронні прилади.

Проникаюча радіація – протягом 10-15 секунд діє дуже потужне радіоактивне випромінювання, що негативно вливає на всі живі істоти.

Світлове випромінювання – внаслідок високих температур виникають термічні опіки.

Фото з інтернету

Радіоактивне забруднення  місцевості – виникає внаслідок випадання радіоактивних речовин з хмари ядерного вибуху. Відомо, що в районі ядерного вибуху виникають великої потужності потоки повітря, спрямовані вгору і до його центру.

Захистись від наслідків застосування ядерної зброї можна, сховавшись у сховищах та протирадіаційних укриттях, які герметичні та мають відповідний захист.