Що робити якщо не отримали вчасно бустерну дозу вакцинації проти COVID-19?

Дата: 21.07.2022 14:16

Наразі в Україні бустерну дозу рекомендовано вводити у період з 6 по 9 місяць після отримання базового курсу вакцинації проти COVID-19.

Проте, якщо ви не отримали бустер у рекомендований термін, — це слід зробити за першої ж можливості. Сертифікат про вакцинацію за таких умов також буде доступний.

Водночас бустерне щеплення важливо зробити саме в рекомендований період, адже це дасть змогу поновити захист від симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

Це важливо зараз ще й з таких причин:

??Важко перенести COVID-19 та мати тривалі наслідки для здоров’я – не приємно, а в умовах війни це ще й означає створювати додаткове навантаження на лікарів, які зараз працюють на межі можливостей.

??В осінньо-зимовий період традиційно зростають темпи поширення вірусних захворювань, а тому варто себе захистити.

Разом з тим, задля уникнення проблем із визнанням сертифіката за кордоном радимо все ж таки дотримуватись рекомендованого періоду введення бустерної дози.

В Україні доступна вакцина Cominarty від Pfizer та CoronaVac. Актуальний перелік пунктів щеплень можна знайти за посиланням bit.ly/vaccinationpoints або за номером телефону 16-77.