Кабмін спростив процедуру подання документів для усиновлення дитини
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2022 р. № 636 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо цифровізації процесів влаштування дітей у сімейні форми виховання» громадяни України, які бажають усиновити дитину, мають право подати заяву про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі не лише в паперовій, але і в електронній формі через особистий кабінет на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг, прикріпивши до неї необхідні документи, згенеровані з різних баз даних, державних реєстрів та інформаційних систем. Про згоду заявника надати оригінали документів для проведення перевірки робиться відмітка в електронній заяві.
На порталі «Дія» з’явилася нова фукція - "Усиновлення".
Відтепер отримати первинну консультацію щодо усиновлення можна і онлайн. За результатами консультації людина зможе або впевнитись у своєму бажанні та спроможності бути усиновлювачем, або обрати іншу форму сімейного виховання – опіку, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, сім’ю патронатного вихователя, або зробити висновок щодо передчасності свого рішення.
Як подати заявку на консультацію:
авторизуйтеся на порталі Дія,
виберіть послугу консультації з усиновлення,
заповніть усі необхідні пункти та підпишіть заявку електронним підписом.
Подання заявки триває до 5 хв. Опрацювання — 15 робочих днів. Потім із вами зв’яжеться служба в справах дітей та організує консультацію.
Оригінали документів, скановані копії яких подано разом із електронною заявою, передаються працівнику служби у справах дітей під час обстеження житлово-побутових умов заявника.
Громадяни України, які бажають усиновити дитину, проходять курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за програмою, затвердженою Мінсоцполітики, крім випадків, коли заявники є родичами дитини, її опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями.