Підготовка до осінньо-зимового періоду в умовах війни потребує особливої уваги. Через можливий дефіцит вугілля та газу та вже анонсоване зниження норм обігріву в системі централізованого опалення очікується значне навантаження на електромережі. Тому АТ «Житомиробленерго» зі всією відповідальністю готується до опалювального сезону та робить усе необхідне для того, щоб інфраструктура електромереж регіону надійно працювала.
Які заходи здійснює компанія з цією метою?
Ми усвідомлюємо виклики воєнного часу, тому підходимо до питання комплексно та відповідально: інвестуємо в реконструкцію мереж, виконуємо ремонтну кампанію, створюємо аварійні запаси матеріалів та пального, організовуємо додаткові ремонтні бригади швидкого реагування, здійснюємо розчистку трас повітряних ліній електропередачі та інші необхідні заходи. Крім того, аби передбачити проблеми, з якими можуть стикнутися підприємства у холодний період часу, Товариство активно співпрацює з місцевими органами влади, входить до складу штабів з підготовки до опалювального сезону регіону.
Які роботи проводяться з метою підвищення надійності електромереж Житомирщини?
Насамперед, це виконання Інвестиційної програми та планових ремонтів.
На реалізацію заходів з реконструкції та будівництва електричних мереж Житомирської області на 2022 рік Товариством передбачено близько 289 млн. грн. На сьогодні триває реконструкція ліній електропередачі 0,4/10 кВ. До кінця року планується реконструювати 100 км повітряних ліній, 5 розподільчих пунктів та 2 трансформаторні підстанції, здійснити технічне переоснащення мереж на 42 підстанціях високої напруги, а також провести телемеханізацію 14 підстанцій 35-110 кВ.
Послідовно реалізується програма планових ремонтів. Наразі вже виконані роботи по технічному обслуговуванню та ремонту 1 178 трансформаторних підстанцій різного класу напруги та розподільчих пунктів, відремонтовано понад 3 тис. км повітряних ліній та 326 кабельних ліній 0,4-10 кВ. І це лише частина запланованого на цей рік.
Крім того, Товариство проводить роботи з розчистки трас повітряних ліній електропередачі від чагарників та гілок. Наразі фахівцями АТ «Житомиробленерго» розчищено 1,2 тис. км трас повітряних електричних ліній. Це знизить аварійні відключення під час різного роду стихій.
Хочу зазначити, що персонал підприємства сконцентрований на якісному виконанні Інвестпрограми та ремонтної кампанії, оскільки оновлення та модернізація електрообладнання на ключових енергооб’єктах додасть стійкості та надійності в роботі усієї енергосистеми області в період анонсованого зростання попиту на електроенергію.
Чого чекати населенню від «воєнної зими»?
Ми розуміємо, що очікується непроста ситуація. Можливий дефіцит вугілля та газу може призвести до зростання навантаження на електромережі. Якщо для обігріву люди масово почнуть вмикати енергоємні електроприлади, перевантаження мереж важко уникнути. Тому не виключені обмеження в постачанні електроенергії. Але в першу чергу вони зачеплять бізнес та підприємства. Хочу запевнити, що ми робимо все від нас залежне, щоб населення не залишилось без світла та тепла.
Водночас хочу закликати споживачів використовувати електроприлади раціонально – не вмикати кілька енергоємних приладів одночасно, користуватися сертифікованими електроприладами, обладнати електрощитові автоматичними запобіжниками. Це важливо не лише для запобігання перевантажень мережі і як наслідок – аварійних вимкнень. Це важливо й для їх безпеки, адже неналежний стан внутрішньої мережі може призвести до замикання та пожежі у приміщенні.
Про стан внутрішньобудинкових мереж багатоповерхівок мають подбати ОСББ, ЖЕКи, управляючі компанії: обстежити своє обладнання, провести необхідне технічне обслуговування та усунути несправності.
Чи готується підприємство до можливих аварійних ситуацій в мережах?
Звичайно ми готуємось до можливих позаштатних ситуацій. Організували додаткові ремонтні бригади швидкого реагування, які в повній мірі забезпечені матеріалами, інструментами та відповідною автомобільною технікою, що дасть можливість в найкоротші терміни локалізувати місця пошкоджень та якісно усунути проблему. Розробили план по оперативному введенню резервних схем живлення в мережах 35-110 кВ. Також здійснюється перевірка електрообладнання (резервних генераторів) та проводиться обстеження мереж, від яких заживлені об’єкти критичної інфраструктури області – лікарні, школи, дитячі садки, об’єкти житлово-комунального господарства. Ні в якому разі не можна допустити їх знеструмлення.
Тож сьогодні проводиться велика та відповідальна робота енергетиків АТ «Житомиробленерго», яка має на меті стабільне проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023. І ми докладаємо максимум зусиль для того, аби на енергетичному фронті ситуація була контрольованою. Сподіваємося, що комплексна підготовка, яку ми проводимо, допоможе успішному проходженню опалювального сезону та забезпеченню комфорту нашим споживачам.
Джерело: https://www.ztoe.com.ua/news.php?id=1775
|