Вшанували пам’ять жертв Голодомору
Під гаслом «Пам’ятаємо Єднаємося Переможемо» в Іршанській територіальній громаді вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв цих трагічних подій. Цього року 26 листопада о 16:00 було проведено загальнонаціональну хвилину мовчання та Всеукраїнську акцію «Запали свічку пам’яті».
Український інститут національної пам’яті підготував історичну довідку про Голодомор, в якій зазначив, що 1933 рік для України став часом національної катастрофи, яка поставила націю на межу зникнення. Цей голод не був наслідком стихійного лиха, засухи або неврожаю, а став результатом цілеспрямованої політики комуністичного тоталітарного режиму. Насильницьким вилученням продовольства, блокадою сіл і цілих районів, забороною виїзду за межі України, згортанням сільської торгівлі та репресіями комуністи створили для українців умови, несумісні з життям, і тим самим здійснили масове вбивство голодом.
Цьогоріч ми вшановували пам’ять жертв Голодомору в умовах російсько-української війни, коли знову відбувається знищення українського народу, всього, що пов’язане з українством та України як держави. Але ворогу не вдасться нас залякати і зламати, ми усвідомлюємо, що нам потрібно ще більше дослідити та вивчити нашу історію, яку весь час намагалися змінити та вирвати історичну пам’ять. Так, жителька села Старики Надія Володимирівна Васянович під час прибирання місцевого кладовища виявила місця захоронення, на яких лежали камінці без надписів. Розпитуючи старожилів, дізналася, що там поховані люди, які стали жертвами голоду та політичних репресій. Вся родина Вясянович, небайдужі громадяни вирішили увіковічити це місце та встановити пам’ятний знак, який благодійно виготовив підприємець Олексій Панченко. Місцевий священик допоміг у виготовленні дерев’яного хреста. В суботу 26 листопада відбулося освячення пам’ятного знака та спільний молебень (на якому були присутні представники різних релігійних конфесій) за упокій жертв Голодомору та політичних репресій.
Відповідні заходи відбулися в с.Мелені та С.Ковалі, в яких взяли участь селищний голова Сергій Сахненко, заступники, керуюча справами виконавчого комітету, старости та жителі громади, а також в освітніх та клубних установах, бібліотеках.
Пам’ятаємо Єднаємося Переможемо