Державна міграційна служба оформила перше посвідчення на повернення в Україну

Дата: 07.12.2022 10:22

Українці, яких було незаконно депортовано до рф, тепер можуть через своїх родичів в Україні оформити посвідчення на повернення на Батьківщину. Для цього достатньо, щоб родичі звернулися до територіального органу Державної міграційної служби в Україні.

Такий експериментальний проєкт стартував на базі напрацювань Координаційного штабу з питань захисту прав осіб, депортованих або примусово переміщених у зв’язку із збройною агресією рф проти України, який працює під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

Звернутися до ДМС щодо підготовки посвідчення можуть:

1) один із батьків або інший законний представник особи віком до 18 років;

2) подружжя;

3) повнолітні діти;

4) рідні брати/сестри.

Також оформити заявку на виготовлення посвідчення можна буде на підставі офіційного звернення до Мінреінтеграції. Наразі міністерство працює над порядком прийняття заяв від громадян для оформлення таких посвідчень.

Посвідчення оформлюється безоплатно й діє до трьох місяців.

❗️Нагадаємо, у жовтні Уряд на своєму засіданні підтримав відповідний експериментальний проєкт, розроблений ДМС спільно з Мінреінтеграції та МЗС за участі громадських організацій.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Державна міграційна служба України

#Мінреінтеграції