209-та річниця від дня народження Шевченка

Дата: 10.03.2023 14:36

Напевне, в Україні не знайдеться жодної людини, яка у своєму житті хоча б раз не перегорнула сторінок "Кобзаря" Тараса Шевченка.

Чому і сьогодні твори, написані Великим Кобзарем  хвилюють, навчають, тривожать душу?

Тарас Шевченко — це не минуле, це – сьогодення. Його творчість важлива і для дорослих, і тих, хто тільки починає своє життя.

9 березня ми відзначили 209-ту річницю від дня народження поета.

Вшановуючи пам'ять про великого митця в бібліотеках та  закладах культури Іршанської ТГ проведено низку тематичних заходів. Учасники заходів – педагогічні працівники, учні та вихованці закладів освіти, активні відвідувачі бібліотек.

«Шевченко був, є і буде!» під таким гаслом пройшли Шевченківські дні в Іршанській публічній бібліотеці. Користувачі бібліотеки читали та декламували вірші Кобзаря, а з учнями 3-А класу Іршанського ліцею проведено літературно-поетичну годину "З Кобзарем у серці". У читальній залі бібліотеки організовано виставку-презентацію кращих видань поета. Працівниками культури та бібліотеки-філії села Мелені проведено віртуальну поетичну годину «Натхненне слово Кобзаря» за участі учнів Меленівської гімназії та оформлено книжкову виставку «Шевченкове слово: живе і живить», де можна ознайомитись з життям та творчістю великого поета і художника.

Працівниками бібліотек-філій сіл Шершні та Ковалі проведено літературно-поетичну годину: «З  Кобзарем у серці», а в Добринській бібліотеці-філії оформлено виставку-перегляд літератури присвяченій Великому Тарасу.

Такі заходи виховують патріотичні почуття та любов до Батьківщини. Дві весняні дати: 9 та 10 березня, а між ними 47 років життя… У нас, нащадків, попереду ще достатньо часу, щоб пізнавати і розкрити сторінки життя славетного Кобзаря.