В Іршанському ліцеї здійснено низку заходів з національно-патріотичного виховання

Дата: 25.05.2023 13:01

З метою виховання патріотизму в учнівської молоді, формування громадянської компетентності та збереження національної ідентичності в Іршанському ліцеї проведено для різних вікових категорій учнів такі заходи:

• інтерактивну гру «Пароль – паляниця»;
  • патріотичну гру «Знай наших»;
  • ігри-подорожі «Ми українці: честь і слава незламним», «Подорож Україною»;
  • бінарне заняття «Україна – це я, Україна – це ми!»;
  • відео екскурсію «День народження мови»;
  • усні журнали «Знаємо, хочемо знати, дізнаємось все про мову»,«У серці – Україна»;
  • інтерактивні заняття «Козацькому роду нема переводу», «Вірні друзі на війні», «Вишиванка – національний одяг українців»;
  • уявну подорож «7 природних пам’яток України»;
  • онлайн-квест «Ми – українці, мій дім – Україна»;
  • години спілкування «Наша сила в єдності», «Биківнянська трагедія: імена з безіменних могил», «Дотримання прав людини в умовах гібридної війни», «За мир в Україні, за гідність кожної людини», «Скажи своє слово про Україну», «Усе моє, що зветься Україна», «Майдан та українська національна ідея», «Громадянський подвиг людей, які виступили на захист демократичних цінностей», «Україна – це територія Гідності і Свободи»;
  • інтерактивні вікторини «Чи знаєш ти Україну?», «Все буде Україна!»;
  • практичне заняття «Обирай українську»;
  • флешмоби «Міжнародний день Миру», «Янголи пам’яті»;
  • квест «Козацькому роду нема переводу»;
  • челенджі «Унікальний куточок краю, де я живу», «Мій рідний край – Житомирщина!»;
  • відео репортаж «Не фейки, а факти про Україну»;
  • інформаційний дайджест «Поради Захисника України»;
  • вернісаж «Герої поруч»;
  • музичний антракт «Сучасний рок – Шевченко»;
  • конкурс читців поезії Ліни Костенко «Розкрилля душі»;
  • інформаційні години «Доброволець – герой сьогодення»;
  • уроки мужності із використанням мультимедійних технологій «У їх житті була війна», «Війна великим горем стала…», «Слава визволителям України», «Незгасимий вогонь».

Учні закладу взяли участь у:

• Всеукраїнському конкурсі малюнків «Мої права: разом до перемоги!»,
  • створенні загальноукраїнської віртуальної дошки подяки від дітей захисникам і захисницям України (у рамках проєкту «Підтримай дитину»),
  • обласних акціях «Нитка єднання», «Долоньки єдності»,
  • в національному флешмобі «Діти України за мир».

Рій «Поліські яструби» (старша група) став переможцем в онлайн-конкурсах ватр «Слава героям» (І місце) та «Рятівник» (ІІ місце) в рамках дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У підготовці рою брав участь голова спілки ветеранів «Патріот», учасник ССО Яремчук Андрій.

Проведено виховні години за участю волонтерів Шинігіної Наталії та Фролової Тетяни.

23.05.2023 року відбулися підсумкові військово-спортивні змагання «Будь готовим до захисту Вітчизни» за участю Яремчука Андрія, голови спілки ветеранів «Патріот», Ніконова Олександра, вчителя ліцею, нині головного бойового медика роти охорони надзвичайних об’єктів, головного сержанта та поліцейського офіцера громади Бендерського Вадима.

Учні ліцею доєдналися до Всеукраїнського проєкту «Підтримай захисника» та розмістили малюнки з вітаннями захисників на онлайн-padlet дошці, взяли участь в онлайн-марафоні «Перемикай на українську».

Протягом року пройшли волонтерські акції «Смілива гривня», «Запали свічку», «Подаруй тепло захиснику», «Оберіг для військового», «Окопна свічка», «Валентинка для захисника». Учні та вчителі долучалися до в’язання маскувальних сіток. У закладі проведено акцію «Шоколад для ЗСУ». Зібрані шоколадні плитки та енергетичні батончики передали 46 бригаді ДШВ, 31 ОМБР та госпіталю в Харківській області. Юні волонтери співпрацювали з волонтерами ТГ, волонтерською благодійною організацією «Ми Волонтери» м. Коростень та спілкою ветеранів «Патріот».

Педагогічний та учнівський колективи взяли участь у благодійному ярмарку до Дня захисника та захисниць України.

Ліцеїсти отримали листи підтримки від однолітків іспанських шкіл Colegio San Agustín Sevilla та CEIP Huertadela Princesa, DosHermanas та надіслали їм листівки й відео привітання зі словами подяки.

Школярі взяли участь у Всеукраїнському проєкті «Будь здоровим заради миру!». У День пам’яті Захисників України юні спортсмени приєдналися до Всеукраїнського забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України!»