#Тияк? Психологічна допомога під час війни — це надзвичайно важлива справа
Стрес, який люди отримують в умовах війни, є невимовним випробуванням їхньої міцності та стійкості. Ці люди несуть на своїх плечах надзвичайне навантаження. Щодня вони зіштовхуються з небезпекою, втратами, та несприятливими обставинами. особливо важко переносять це люди похилого віку.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА, Анна Мірутенко, психолог із 11-річним досвідом роботи, працює в реабілітаційному відділенні Коростенської центральної лікарні. Вона знає, як сильно стрес впливає на здоров’я людей, особливо старшого віку, які потребують підтримки в складний період війни.
Психологиня приділяє свою увагу роботі з техніками самодопомоги, щоб зменшити вплив стресу на літніх людей та запобігти серйозним ускладненням, таким як інсульт чи інфаркт. Нещодавно вона організувала захід у геріатричному пансіонаті, де спілкувалася з вразливими до стресів людьми на тему його можливих наслідків.
Було обговорено причини, симптоми й профілактику інсультів, а також ознайомились з потужними техніками самодопомоги – “Заземленням” і “Зняттям з гачка”. Вони дозволяють заспокоїтись, зняти накопичений стрес і повернутись до внутрішньої рівноваги. Психологічна допомога під час війни – це надзвичайно важлива справа.
Наразі Анна продовжує вдосконалювати свої знання і навички, вона пройшла навчання «Основи травмотерапії» ізраїльського міжнародного університету та курс “Психологічна допомога постраждалим під час війни”. Вона готова нести свої знання та допомогу тим, хто цього потребує.
Джерело: https://korostenska-rda.gov.ua/news/1690278405/