Урочистий мітинг до Дня захисників і захисниць України

Дата: 02.10.2023 15:35

У п’ятницю, 29 вересня, біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, що навпроти адмінбудівлі Іршанської селищної ради зібрались небайдужі мешканці селища, працівники місцевого самоврядування, очільники громади, учнівська молодь на урочистий мітинг до Дня захисників і захисниць України. У 2023 році Україна вперше відзначає День захисників і захисниць 1 жовтня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

Мітинг відкрили колективним виконанням Гімну України. Вихованці гуртка національно-патріотичного виховання початкової ланки Іршанського ліцею у віршах звеличували захисників та дякували за наближення перемоги. Зі своєю промовою до громади звернувся голова селищної ради Сергій Сахненко – «Традиційно в світлий день Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День захисників і захисниць України. Ці свята нерозривно пов’язані між собою, адже вони поєднали в собі символ віри та нездоланності українського духу.

Дякуємо усім, хто причетний до захисту Батьківщини, чия мужність і звитяга є зразком самовідданості та патріотизму. Всім, хто зі зброєю в руках боронили і боронять сьогодні нашу землю від російського агресора.

У цей день низько схилімо голови згадуючи тих, хто загинув за волю України, адже найвищим рівнем любові до Батьківщини є готовність боронити її ціною власного життя. Для нас нинішніх важливо, щоб пам’ять лишалася живою, аби не розгубити усвідомлення ціни, яку сплачено за власну незалежність».

На заході були урочисто представлені меморіальні стенди із загиблими героями-земляками, які були виготовлені до відзначення Дня захисників і захисниць. Стенди будуть встановлені у фойє Іршанської селищної ради щоб ми пам’ятали про них, щоб кожен хто проходить повз міг схилити голову у скорботі.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих захисників та жертв російсько-української війни. Голова громади Сергій Сахненко встановив кошик із квітковою композицією до пам’ятника Героям Небесної Сотні, заступник голови Галина Ширченко піднесла запалені поминальні лампадки. Молодші учасники заходу, серед яких і діти загиблих героїв, піднесли кошики з квітами до меморіальних стендів загиблих захисників.

Захід урочисто завершив танцювальний колектив «ВЕРЕС» театрально-хореографічною композицією «Ще мить», в якій було передано усю біль воєнного сьогодення.