Запуск молодіжної програми «Відновлення через соціальне підприємництво»
«Запуск молодіжної програми «Відновлення через соціальне підприємництво»: регіональна ініціатива для розширення можливостей молоді та сприяння соціальному підприємництву.
В Кишиневі Європейський Союз спільно з організацією Junior Achievement (JA) та іншими партнерами представили проект «Відновлення через соціальне підприємництво» — амбітний захід, орієнтований на молодь Грузії, Республіки Молдова та України.
Місія проекту, який триватиме з серпня 2023 року по липень 2025 року в трьох вищезазначених країнах, полягає в тому, щоб сприяти глибшому розумінню соціального підприємництва та озброїти молодь необхідними навичками, водночас створюючи екосистему, сприятливу для зростання соціальних підприємств.
Ця ініціатива, оприлюднена у співпраці з Junior Achievement, важливим партнером на шляху ЄС до розширення прав і можливостей молоді, зосереджена на меті оснащення 2100 молодих людей інструментами, необхідними для стимулювання видатних економічних і суспільних змін у своїх країнах та запуску 15 соціальних підприємств в кожній з трьох країн.
Бізнес вже зараз переживає глобальну трансформацію,відбувається зміна основного фокусу з прибутку на цінність для суспільства. Так само трансформується і суспільство, в бік більш свідомого і відповідального ставлення до використання ресурсів, доказом цього є Глобальні цілі сталого розвитку до 2030 року. Виникають підприємства, які працюють інакше, вони створюються з ідеєю змінити світ, принести позитивний вплив для соціуму та екології. Соціальне підприємництво все частіше називають бізнесом майбутнього: це така собі гібридна модель, яка базується на відомому підході Triple Bottom Line, тобто Profit-People-Planet (Прибуток-Люди-Планета).
В Україні проєкт EU4Youth «Відновлення через Соціальне Підприємництво» впроваджуватиметься впродовж 2 років для молодих людей 17-19 років.
Етап 1 – Навчальний курс з соціального підприємництва – січень, 2024 – червень, 2024.
Junior Achievement Ukraine розробляє унікальну навчальну програму, яка включатиме в себе флагманський курс з підприємництва «Компанія», окремий розділ буде присвячений Зеленому курсу та проблемам сталості довкілля, а також особливий акцент буде зроблений на використанні цифрових інструментів з розвитку підприємництва. По завершенню курсу всім студентам буде запропоновано пройти тестування для отримання міжнародного сертифікату Entrepreneurial Skills Pass (ESP), який підтверджує наявність підприємницького досвіду, знань та навичок, та визнається в понад 30 країнах світу.
Протягом року передбачене навчання 700 молодих людей, які підготують деталізований бізнес-план для реалізації своєї ідеї: 70 команд, по 10 осіб в кожній. Ці команди з різних регіонів України працюватимуть над створенням власного бізнес-проекту, який вирішуватиме нагальні соціальні, культурні або екологічні проблеми, під наставництвом викладача та ментора-підприємця. Кожна з команд презентує на національному конкурсі власний бізнес-план, та за голосуванням журі 15 найсильніших ідей будуть відібрані на етап Стартап акселератора.
Етап 2 – Програма прискореного розвитку (Стартап акселератор) – липень, 2024 – липень, 2025.
На другий рік проєкту найсильніші 150 студентів (15 команд) переходять в Програму прискореного розвитку. Впродовж року 15 команд запустять власне Соціальне підприємство за підтримки бізнес-координаторів та менторів, пройдуть поглиблене навчання з підприємництва, отримають фонд 2000 Євро на компанію для розробки пілотного продукту та презентують свої напрацювання інвесторам. Після етапу пітчингу перед інвесторами, команди за підтримки менторів повинні забезпечити повноцінне функціонування своїх компаній впродовж 2 місяців.
Результатом впровадження цього дворічного проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво» стануть 15 повноцінно функціонуючих соціальних підприємств та запуск револьверної моделі фінансування соціального підприємництва в Україні (під керівництвом європейської фандрейзингової організації We Share Forward). Та найголовніше, — буде сформована спільнота молодіжних соціальних підприємців з трьох країн, які стануть рушійною силою для подальшого розвитку соціальних ініціатив в регіоні.
Про Ініціативу: працює за підтримки Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Литви та інших партнерських організацій. Проєкт EU4Youth «Відбудова через соціальне підприємництво» має на меті надати більше 2100 молодих людей інструменти, необхідні для стимулювання впливу на суспільство та економічні перетворення всередині своїх націй. Це дворічний проєкт, з серпня 2023 року по липень 2025 року, який приділятиме особливу увагу соціальному підприємництву та створенню сприятливої екосистеми для його розвитку.»