Тривога на Житомирщині тривала понад 5 годин! Не нехтуйте правилами безпеки

Дата: 02.01.2024 11:32

Терор мирного населення України російською федерацією продовжується й у новому році. Станом на ранок 02 січня на Житомирщині було оголошено 2 повітряні тривоги загальною тривалістю 5 годин 30 хвилин.

Зокрема за 2023 рік на території Житомирської області повітряну тривогу оголошували близько 278 разів загальною тривалістю понад 360 годин, а це близько 15 діб.

Наші сили ППО щодня та щоночі працюють аби вберегти якомога більше життів від терористичних атак рф, проте все одно необхідно попіклуватися про свою безпеку та слідувати простим правилам під час повітряної тривоги:

Якщо ви в цей час перебуваєте на вулиці:

• Прямуйте до найближчого укриття на кшталт підземних переходів чи метро.
  • Якщо не знаєте, де укриття, запитайте в інших людей.
  • Якщо поблизу немає облаштованого укриття, але є лісосмуга, сховайтеся між дерев.
  • Не користуйтеся ліфтом та уникайте будівель стратегічного значення (держструктур, електростанції, заводи тощо).

Якщо ви перебуваєте в автомобілі:

• Зупиніть авто так, щоб воно не заважало руху і швидко прямуйте до найближчого укриття. Якщо поблизу немає укриття, зайдіть всередину найближчої доступної будівлі та сховайтесь за двома стінами на цокольному або першому поверсі.

Якщо під час тривоги ви вдома:

• Закрийте вікна, вимкніть усі прилади та світло.
  • Швидко одягніться, візьміть тривожну валізу з необхідними речами. Прямуйте до укриття, стежте за повідомленнями від місцевої влади та правоохоронців.
  • Якщо поруч немає укриття, дотримуйтеся правила «двох стін» або вийдіть у під`їзд.

Якщо ви потрапили під завали, в першу чергу, пам’ятайте про те, що до вас вже прямують екстрені служби. Важливі поради, які рятують життя!

Джерело: https://oda.zht.gov.ua/news/tryvoga-na-zhytomyrshhyni-tryvala-ponad-5-godyn-ne-nehtujte-pravylamy-bezpeky/