Календар профілактичних щеплень: Важливі щеплення для дітей та дорослих

Дата: 09.01.2024 13:35

Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігти ускладненням, які ці хвороби можуть спричинити.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вакцинація запобігає 3,5–5 мільйонам смертей від таких захворювань, як дифтерія, правець, кашлюк, грип та кір. Особливо вразливі до таких хвороб діти і дорослі, які не мають щеплень взагалі або пропустили якесь із щеплень за графіком.

Тож важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень.

У Національному календарі профілактичних щеплень, який забезпечує захист від десяти основних інфекційних захворювань, визначено основний перелік вакцин, що гарантуються державою на безоплатній основі. Ці вакцини включають захист від таких захворювань, як:

• Туберкульоз.
  • Вірусний гепатит В.
  • Дифтерія.
  • Правець.
  • Кашлюк.
  • Поліомієліт.
  • Гемофільна інфекція.
  • Кір.
  • Паротит (свинка).
  • Краснуха.

Більшість з цих щеплень рекомендовано робити у дитячому віці. Однак, існують і такі вакцини, які потрібно повторювати через певний час, навіть у дорослому віці, для підтримання імунітету.

Календар щеплень на 2024 рік також включає перелік рекомендованих щеплень, які не фінансуються державою і, отже, повинні бути зроблені за власні кошти. Ці щеплення включають вакцинацію проти:

• Пневмококової інфекції.
  • Ротавірусної інфекції.
  • Менінгококової інфекції.
  • Вітряної віспи.
  • Гепатиту А.
  • Папіломовірусної інфекції.
  • Жовтої лихоманки.
  • Кліщового енцефаліту.
  • Черевного тифу.
  • Грипу.

МОЗ активно рекомендує ці додаткові щеплення, наголошуючи на їх важливості для забезпечення повного спектру захисту від інфекційних захворювань. Ці щеплення допомагають зменшити ризик зараження хворобами, які можуть мати серйозні наслідки для здоров’я.