#тияк?: Тренінг для сімейних лікарів по взаємодії з ветеранами і формуванню стійкості медичних працівників

Дата: 19.02.2024 13:56

Лікарі першої лінії контакту щоденно взаємодіють з пацієнтами, котрі до них звертаються. Серед цих все частіше зустрічаються військові та ветерани. Виникає питання: «Як правильно спілкуватися з ними, щоб не завдати шкоди?», «Як проявити заслужену повагу та щиру вдячність?». Саме на ці питання радниця начальника Житомирської ОВА з гуманітарних питань і ментального здоров’я Ірина Гладка надала відповідь на тренінгу по взаємодії з ветеранами і формуванню стійкості медичних працівників.

«Наша спільна мета – допомогти нашим захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя. Ми маємо зосередити увагу на наданні підтримки й створенні безпечного простору для спілкування, висловлюючи свою готовність слухати та допомагати, коли наші захисники відчуватимуть готовність поділитися своїм досвідом» – зазначила Ірина Гладка.

Важливо запам’ятати, що точно не варто робити при спілкуванні з людиною, яка має травматичний досвід війни та бойових дій:

•  Не примушуйте говорити про травматичний досвід
  •  Не звинувачуйте і не дорікайте через те, як саме людина може реагувати та проявляти емоції
  •  Не говоріть, що пора припинити поводитися, як на війні.
  •  Не говоріть, що час лікує
  •  Не можна без дозволу торкатись до тіла, обіймати
  •  Не робіть різких рухів у присутності ветерана
  •  Не підходьте до ветерана ззаду
  •  Не створюйте шумне середовище

Також регіональна координаторка познайомила учасників із Всеукраїнською програмою ментального здоров‘я за ініціативою Першої леді Олени Зеленської.

Учасники дізналися про техніки самодопомоги, як впоратися з власним навантаженням і про інструменти mhGAP.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису