Дата: 03.04.2024 15:52

УБД - ця абревіатура розшифровується як — учасник бойових дій.

Учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.

Важливо: Перелік підрозділів, що входили до складу діючої армії, та інших формувань визначається Кабінетом Міністрів України.

Перелік всіх осіб, які належать до учасників бойових дій, закріплений у статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», перелік є доволі об’ємним (25 пунктів), тому наводимо найбільш актуальні категорії осіб, які належать до учасників УБД.

Це зокрема, але не виключно:

• військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту;
  • військовослужбовці військових прокуратур;
  • особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи;
  • поліціянти, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України;
  • особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, що захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення;
  • особи, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ та іншими утвореними брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язкуз військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Ознайомитись з повним переліком можна за посиланням:

Для отримання статусу УБД достатньо виконувати бойові завдання навіть один день. Повний перелік категорій осіб, які мають право на отримання статусу УБД визначено п. 2 Постанови КМУ № 413.