Нотаріальні послуги стали доступними на всій території громади

Дата: 22.04.2024 12:52

У зв’язку зі змінами, внесеними діючим законодавством у вирішенні окремих питань адміністративно-територіального устрою України (Закон України № 3285-IX «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України»), нотаріальні послуги стали доступними на всій території Іршанської селищної територіальної громади.

Відповідно до законодавства місцева рада може уповноважити посадових осіб місцевого самоврядування на вчинення нотаріальних дій, віднесених законом до відання органів місцевого самоврядування.

Згідно із пунктами 1-5 частини першої статті 37 Закону України «Про нотаріат» у населених пунктах, де немає нотаріусів, уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування вчиняють такі нотаріальні дії:

1) вживають заходів щодо охорони спадкового майна;

2) посвідчують заповіти (крім секретних);

3) видають дублікати посвідчених ними документів;

4) засвідчують вірність копій (фотокопій) документів і виписок з них;

5) засвідчують справжність підпису на документах.

Вчинення нотаріальних дій на території селища Іршанськ здійснюється секретарем селищної ради (кабінет №5) в визначені виконавчим комітетом Іршанської селищної ради дні та години:

вівторок, середа

9:00 – 11:00

14:00 – 16:00

Вчинення нотаріальних дій на території старостинських округів Іршанської селищної ради здійснюється старостами.