Допомога при усиновленні дитини

Дата: 23.04.2024 11:11

Допомога при усиновленні дитини надається особі, яка є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновила дитину з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, або дитину, батьки якої надали згоду на її усиновлення.

👨‍👩‍👧 Виключенням є випадки усиновлення одним із подружжя дитини іншого з подружжя.

👉 Якщо усиновлювачами є подружжя – право на допомогу має один з них на їх розсуд.

📌 Допомога при усиновленні дитини призначається, якщо звернення надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

🔵 На скількох дітей надається допомога?

👨‍👩‍👧‍👧 У разі усиновлення двох і більше дітей допомога надається на кожну дитину.

📍 Необхідні документи:

🔹    заява усиновлювача, що складається за формою,  затвердженою Мінсоцполітики;

🔹    документ, що посвідчує особу (паспорт, ID-картка або електронний документ у Дії);

🔹копію свідоцтва про народження дитини (після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини);

🔹   копію рішення суду про усиновлення дитини.

📃✍️ Заява з необхідними документами подається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення на особистому прийомі.

🟢 Для оформлення допомоги онлайн необхідно:

✅   зареєструватися або авторизуватися на порталі Дія;

✅   вибрати у меню послуг «Допомога при усиновленні дитини»;

✅   заповнити необхідні відомості;

✅   перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом чи Дія. Підпис.

👩‍💻 Результат розгляду заяви надійде в електронний кабінет користувача на порталі Дія або на вказану при реєстрації       📧електронну пошту.

☝️ Розмір допомоги при усиновленні дитини

💰 Допомога при усиновленні дитини надається у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні дитини. Розмір допомоги становить 41 280 грн. Одноразово виплачується 10 320 грн, решта – по 860 грн протягом наступних 36 місяців.

⛔️ Причини припинення виплати

❗️ Виплату допомоги при усиновленні дитини припиняють у разі:

🔺   позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

🔺 нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

🔺   відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

🔺   смерті дитини або отримувача допомоги;

🔺   перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

🔺   скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;

🔺   тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання.

🟠 Коли виплати можуть поновити

🙌 Виплата допомоги поновлюється, якщо вищезазначені підстави змінилися. А людина, яка фактично доглядає за дитиною (усиновлювачі – подружжя), звернулася за поновленням протягом 6 місяців після припинення виплат. Зазначене не стосується влаштування дитини на повне державне утримання.