Іршанська громада
Коростенський район, Житомирська область

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення проєкту рішення Іршанської селищної ради  «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Меленівської гімназії Іршанської селищної ради та затвердження Статуту у новій редакції

Дата: 18.04.2024 16:57
Кількість переглядів: 89

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадського обговорення проєкту рішення Іршанської селищної ради  «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Меленівської гімназії Іршанської селищної ради та затвердження Статуту

у новій редакції».

 

Громадське обговорення проводиться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», рішення  37 сесії VІІІ скликання Іршанської селищної ради від 18 квітня 2024 року №585 «Про погодження проєкту рішення «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Меленівської гімназії Іршанської селищної ради та затвердження Статуту у новій редакції» .

   Мета громадського обговорення:

Врахування думки жителів Іршанської селищної територіальної громади щодо зміни типу  закладу загальної середньої освіти, а саме Меленівської гімназії Іршанської селищної ради у Меленівську початкову школу з дошкільним підрозділом Іршанської селищної ради.

Відповідно до статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі – Закон) рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

Відповідно до частини першої статті 35 Закону здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують: початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти; гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти; ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

  У зв’язку з відсутністю належного контингенту учнів та з метою забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти, підвищення ефективності заходів щодо розвитку освітньої галузі в громаді, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів виникла необхідність змінити тип та перейменувати Меленівську гімназію Іршанської селищної ради у Меленівську початкову школу з дошкільним підрозділом Іршанської селищної ради.

           Зміна типу закладу дасть можливість вирішити важливі соціально – освітні завдання:

  • створення ефективної мережі закладів загальної середньої освіти з урахуванням територіальних особливостей та демографічної ситуації;
  • прогнозування підвищення якості освіти та економічної ефективності функціонування закладів освіти;
  • забезпечення концентрації й ефективного використання матеріальних, кадрових та фінансових ресурсів громади для підвищення ефективності освітнього процесу.

   На сьогодні в Меленівській гімназії функціонує 5 класів (один із яких - клас-комплект), в яких навчається 41 учень.

    Відповідно до змін, затверджених Кабінетом Міністрів України 05.03.2024 до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам  ( постанова від 14.01.2015 р.№ 6), і формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (постанова від 27.12.2017 р. №1088) для стимулювання підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти заплановано не дозволяти фінансувати коштом освітньої субвенції заклади освіти (крім початкових шкіл) з кількістю учнів менш як 45 осіб (з 1 вересня 2025 року) та менш як 60 осіб (з 1 вересня 2026 року).

У процесі перепрофілювання закладу учням буде організовано гарантований підвіз до Іршанського ліцею, де  створено кращі умови для здобуття  якісної освіти, а зазначений заклад  забезпечуватиме здобуття дошкільної та початкової освіти відповідно до запланованих змін.

У результаті зміни типу Меленівської гімназії мережа закладів загальної середньої освіти громади має перейти на новий  рівень, який супроводжуватиметься істотними позитивними змінами в її організації і змісті, адекватними вимогами суспільства.

        Замовник: Іршанська селищна рада.

        Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення,  реєстрації учасників: Громадське обговорення буде проходити у формі електронних консультацій з  18 квітня 2024 року по 17 квітня 2025 року (включно). До участі в обговоренні запрошуються усі мешканці Іршанської селищної територіальної громади.

         Поштова адреса та адреса електронної пошти, строк і форма для подання пропозицій (зауважень): 12110, Житомирська обл.,  Коростенський район,

смт. Іршанськ, вул. Гулія, 7, 

E-mailosvita_irshansk@ukr.net

 Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені та адреси особи, яка їх подає. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються. Пропозиції та зауваження, що надійшли після встановленого терміну не розглядаються.

         Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення, СМОЛЯНЮК Наталя, начальник Відділу освіти, культури, спорту, молодіжної політики та охорони здоров’я Іршанської селищної ради 

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення:  

Оприлюднення результатів громадського обговорення відбудеться до 25 березня 2025 року на офіційному вебсайті Іршанської громади https://irshanska-gromada.gov.ua

           Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні проєкту рішення «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Меленівської гімназії Іршанської селищної ради та затвердження Статуту у новій редакції»

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь