Як розпізнати фейки? 5 інструментів, щоб відрізнити AI від реального зображення. ІНФОГРАФІКА

Дата: 19.06.2024 22:37

Штучний інтелект згенерував уже понад 15,5 мільярда зображень, і з кожним днем фейкового контенту в мережі стає дедалі більше. Уміти вирізняти дипфейки та російське ІПСО — мастхев для кожного українця.

На гачок фейків потрапляють не тільки користувачі соцмереж, а й відомі медіа. Щоб таких ситуацій було менше, Мінцифра опублікувала рекомендації для медіа.

Фактично це інструкція, що описує, як працювати із системами ШІ, на що звернути увагу під час вибору інструментів та як оцінити контент, згенерований нейромережею. Серед ключових порад — маркувати AI-контент, перевіряти інформацію із зовнішніх джерел на оригінальність, а також звертати увагу на те, як AI-системи працюють з персональними даними.