Цифрова трансформація — це реальна можливість зробити життя наших громадян комфортнішим і зручнішим, — Костянтин Лопушанський
Сьогодні, 13 серпня, під головуванням заступника начальника Житомирської обласної військової адміністрації Костянтина Лопушанського, відбулося важливе засідання, присвячене початку реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підвищення цифрової спроможності центрів надання адміністративних послуг Житомирської області у наданні публічних послуг».
Участь у засіданні взяли також керівники профільних структурних підрозділів ОВА, представники громад області, експерти з е-послуг та онлайн участь у засіданні взяли Пірет Саарті та Пірет Хірв, які є провідними експертами e-Governance Academy.
“Цифрова трансформація – це не просто впровадження нових технологій, це реальна можливість зробити життя наших громадян комфортнішим і зручнішим. Завдяки підтримці наших естонських колег, ми маємо унікальний шанс підвищити рівень надання публічних послуг у Житомирській області на якісно новий рівень”, — підкреслив Костянтин Лопушанський.
Зокрема цей проєкт спрямований на покращення ефективності місцевих публічних послуг шляхом їх подальшої цифровізації. Це включає впровадження системних підходів до управління цифровою трансформацією громад та забезпечення мешканців електронними послугами поряд із традиційними фізичними складовими.
Також на засіданні були представлені та обговорені наступні важливі питання:
- Місцеві публічні послуги: актуальність подальшої цифровізації. Важливість і необхідність продовження процесу цифровізації на місцевому рівні для підвищення якості надання публічних послуг.
- Послуги для мешканців: електронна та фізична складові. Обговорювалися способи, як поєднання електронних та фізичних форм надання послуг може зробити їх більш доступними для громадян.
- Системність підходів до управління цифровою трансформацією громади. Обговорення методології та принципів управління цифровою трансформацією на рівні громад.
- Представлення та обговорення методології дослідження щодо місцевих публічних послуг. Представлено нові підходи до дослідження ефективності публічних послуг у громадах.
Заступник начальника Житомирської ОВА Костянтин Лопушанський підсумував результати засідання, зазначивши, що цифровізація публічних послуг є одним із ключових напрямків розвитку регіону. Він підкреслив важливість тісної співпраці з міжнародними партнерами та зазначив, що реалізація цього проєкту стане важливим кроком на шляху до вдосконалення публічних послуг у Житомирській області, що відповідає сучасним вимогам і викликам цифрового суспільства.
Довідково. Проєкт реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії через Естонський центр міжнародного розвитку (ESTDEV) та виконується неурядовою організацією «Академія електронного управління» (e-Governance Academy Foundation), Естонія.