Колоректальний рак: як попередити захворювання
Протягом останніх років в Україні та в світі фіксується зростання захворюваності на колоректальний рак. Щоби привернути увагу до цього виду онкології щорічно у березні проводиться місяць обізнаності про колоректальний рак.
У Житомирській області минулого року було виявлено 202 випадки колоректального раку. З них у 51 пацієнта онкологію діагностовано вже на ІV стадії захворювання. Минулого року цей вид захворюваності забрав життя 92 онкопацієнтів.
Колоректальний рак – це поняття, яке об’єднує різні види злоякісних новоутворень у кишківнику: рак ободової, прямої, сліпої або сигмовидної кишок.
«Ризик захворіти на колоректальний рак зростає з віком. Найчастіше на нього хворіють люди віком старше 50 років. Цей вид онкології надзвичайно підступне захворювання, адже зазвичай хвороба розвивається повільно та тривалий час людина не знає, що хворіє на неї. Симптоми колоректальний раку як правило діагностуються вже на пізніх стадіях, потребують комбінованого лікування – хіміопроменевого та хірургічного протягом тривалого часу. В той же час при лікуванні на ранніх стадіях захворювання можливе повне одужання», – відмічає директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш.
Серед причин, які призводять до розвитку колоректального раку, – це надмірне вживання червоного м’яса, малорухливий спосіб життя, ожиріння, куріння та зловживання алкоголем, вік та спадковість, хронічні запальні захворювання.
Більшість пухлин розвивається довго, протягом багатьох років. Все починається з доброякісного поліпа на слизовій оболонці кишки. Найчастіші симптоми пухлин кишечника: біль в животі, наявність слизу чи крові під час випорожнень, зміни характеру випорожнень, порушення роботи кишківника (запори або діарея), втрата ваги. За наявності таких симптомів треба звернутися до лікаря.
Найголовнішим у боротьбі з раком є його попередження. Кращим методом виявлення новоутворення є – колоноскопія. Її потрібно проходити усім чоловікам і жінкам після 50 років.
Не варто нехтувати здоров’ям, слід регулярно проходити профілактичні обстеження!