Іршанська громада
Коростенський район, Житомирська область

Круглий стіл: У Житомирі обговорили досвід та перспективи протезування ветеранів війни. ФОТО. ВІДЕО

Дата: 13.03.2025 16:33
Кількість переглядів: 70

Фото без опису

Сьогодні, 13 березня, у Громадській спілці «Дім ветеранів» (м. Житомир) відбувся круглий стіл на тему: «Досвід та практика забезпечення допоміжними засобами реабілітації (ДЗР) захисників та захисниць України».

Захід організували Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю спільно з ГС «Дім ветеранів». Учасниками заходу стали ветерани війни, волонтери, соціальні працівники, психологи, реабілітологи, протезисти, керівники та активісти громадських організацій осіб з інвалідністю. Від Житомирської ОВА до обговорення долучилися заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський, начальник відділу з питань ветеранської політики Денис Соколовський та представники структурних підрозділів.

Відкривши захід, керівник Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ярослав Вознюк зазначив, що сьогодні Житомирщина є одним із лідерів з протезування військових в Україні.

«Зараз Житомирщина займає друге місце в державі за кількістю військовослужбовців, які отримали протезування. Уже в 2025 році 45 захисників отримали сучасні протези. Первинне протезування учасникам бойових дій забезпечується державним коштом. Через 12 місяців після первинного протезування ветеран має право безкоштовно отримати виріб, виготовлений за новітніми технологіями, зокрема спеціалізовані протези для спорту», – наголосив Ярослав Вознюк.

Окремо було зазначено, що в разі ампутації руки на рівні плечового суглоба, середньої та верхньої третини плеча ветерани мають право одразу отримати протези підвищеної функціональності без попереднього первинного протезування.

Заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський підкреслив важливість комплексного підходу до вирішення потреб ветеранів.

«Наше завдання – створити всі умови для того, аби ветерани могли отримати якісну допомогу. Ми повинні сприяти створенню спеціальних посад для ветеранів, забезпечувати належні соціальні виплати та підтримувати їхню соціальну адаптацію», – заявив Віктор Градівський.

Під час круглого столу також відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Житомирським обласним відділенням Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю та Центром розв’язання соціально-психологічних проблем ветеранів війни та членів сімей загиблих захисників України. Документ передбачає взаємодію щодо надання інформаційної та практичної допомоги ветеранам та їхнім родинам.

Крім того, учасники заходу ознайомилися з роботою комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний центр реабілітації» та побачили, як на практиці відбувається реабілітація військовослужбовців.

За підсумками круглого столу учасники домовились про подальшу тісну співпрацю та обмін досвідом задля ефективної підтримки ветеранів та захисників України.

Детальніше у відео.

 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних