Вишиванка-символ українського народу!

За словами істориків та археологів певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання можна знайти в записах багатьох мандрівників.

12:54 18.05.2023

День вишиванки

Щороку, в третій четвер травня, не лише в Україні, а й у всьому світі відзначається свято, що популяризує культуру та традиції нашої країни – День вишиванки. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, оскільки традиції вишивання мандрували крізь віки і їх продовжували, розширювали та шанували. Вишиванка змогла осучаснитись і залишитись такою, як тисяча років тому. Саме з нею уособлюють найкращі емоції та думки, адже вона увібрала в себе віковічну історію. Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, бо  свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом.

09:35 18.05.2023